در دیدار مسئولان شهر سعدآباد با مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر چه گذشت؟
در دیدار مسئولان شهر سعدآباد با مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر چه گذشت؟

محمد قلی زاده رئیس شورای اسلامی،محسن زیراهی نایب رئیس شورا و ابوالقاسم شریفی شهردار سعدآباد با مدیرعامل ،معاون بهره برداری و برخی از مدیران آب منطقه ای استان بوشهر دیدار و گفتگو کردند.

محمد قلی زاده رئیس شورای اسلامی،محسن زیراهی نایب رئیس شورا و ابوالقاسم شریفی شهردار سعدآباد با مدیرعامل ،معاون بهره برداری و برخی از مدیران آب منطقه ای استان بوشهر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ندای جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سعدآباد ؛این نشست در محل آب منطقه ای بوشهر برگزار شد و رئیس و نایب رئیس شورا و شهردار سعدآباد خواسته های بحق مردم شهر و بخش در رابطه با آب و آبیاری را مطرح کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر سعدآباد در این نشست با اشاره به وضعیت شهر و بخش سعدآباد اظهار داشت:کهن دیار سعدآباد از قطب های مهم کشاورزی در استان بوشهر بوده و با دارا بودن نخلستانهای فراوان از مهمترین مراکز تولید خرما در کشور محسوب می شود.

محمد قلی زاده افزود:خواسته ما از مسئولان آب منطقه ای تخصیص به موقع و مناسب آب جهت آبیاری نخیلات است چون عدم آبدهی در زمان مناسب موجب آسیب دیدن نخیلات و محصول آنها می شود.

وی بیان داشت:لایروبی رودخانه شاپور و ساماندهی آن در محدوده شهر سعدآباد از دیگر مسائلی است که باید توسط آب منطقه ای بوشهر مورد اهتمام قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر سعدآباد با اشاره به ساختمان اداره آبیاری این بخش ابراز داشت: انتظار داریم مدیران محترم آب منطقه ای نسبت به بهسازی یا احداث ساختمانی جدید اهتمام لازم را داشته باشند.

قلی زاده همچنین خواستار اختصاص سهمیه آب از سد رئیسعلی دلواری به شهر و بخش سعدآباد جهت آبیاری فضای سبز شهر و نخیلات بخش شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سعدآباد نیز در این نشست اظهار داشت:با توجه به موقعیت خاص شهر سعدآباد بخاطر گذر رودخانه شاپور از آن،انتظار می رود مسئولان آب منطقه ای توجه ویژه ای به ساماندهی و بهسازی محیط پیرامونی این رودخانه در محدوده شهر داشته باشند.

محسن زیراهی افزود:زیبا بودن رودخانه و محیط پیرامونی آن می تواند به جذب گردشگر نیز کمک نماید و همچنین برای تفریحات و ورزش‌های ساحلی شهروندان هم به عنوان مکانی زیبا و چشم نواز مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار سعدآباد نیز در این نشست، خواستار تمدید تفاهمنامه برداشت آب و مخلوط از بستر رودخانه شد.

ابوالقاسم شریفی با اشاره به توسعه زیر ساخت های گردشگری شهر سعدآباد ابراز داشت:با توجه به عبور رودخانه شاپور از شهر بستر لازم جهت ساماندهی حاشیه رودخانه با همکاری آب منطقه ای و میراث فرهنگی و گردشگری فراهم است.

مهندس محمدی مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت:طرح های مطرح شده توسط مسئولان عزیز شهر سعدآباد را در دفتر فنی استانداری مطرح و پیگیری کرده و تلاش می کنیم با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان،اقدامات لازم را در ساماندهی اطراف رودخانه شاپور در محدوده شهر سعدآباد داشته باشیم.

وی افزود:دیگر خواسته های مطروحه توسط شورای شهر و شهردار نیز پیگیری خواهد شد و انشالله امیدواریم این پیگیری ها نتیجه مطلوب داشته و مردم خوب سعدآباد بخصوص کشاورزان عزیز از آنها بهره مند شوند.