در نشست مسؤلان سعدآباد با فرماندار شهرستان دشتستان چه گذشت؟+تصاویر
در نشست مسؤلان سعدآباد با فرماندار شهرستان دشتستان چه گذشت؟+تصاویر

در راستای پیگیری مطالبات و حل مشکلات شهر و بخش سعدآباد، دیدار و نشست مسؤلان شهر سعدآباد با فرماندار دشتستان برگزار گردید.

به گزارش ندای جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سعدآباد؛جلسه هم اندیشی بعد از ظهر یکشنبه ، ۲۰ مهرماه در محل دفتر فرماندار با حضور نوروزی فرماندار دشتستان کریم آزاد معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار، حاجب فرد بخشدار سعدآباد، شریفی شهردار سعدآباد، قلی زاده رییس شورای اسلامی، زیراهی نائب رییس شورای اسلامی و رضایی از اعضای شورای اسلامی شهر سعدآباد برگزار شد.

در ابتدای این نشست بخشدار سعدآباد، مطالبی را در خصوص موارد و مشکلات اخیر بخش سعدآباد ارائه نمود و اظهار داشت: بخش سعدآباد به لحاظ حاکمیتی و جمعیتی جایگاه رفیع و ارزشمندی دارد و به جهت اینکه رضایت مردم مدنظر ماست بایستی این بخش مورد اهتمام ویژه  قرار گیرد و بیشتر دیده شود.

دکتر حاجب فرد اذعان داشت: نگاه جناب فرماندار به بخش سعدآباد، نگاه خاصی بوده است و از آن جهت که فرماندار محترم اشراف کامل بر بخش دارند این نقطه امید را در ما بوجود می‌آورد که بخش را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

در ادامه رییس شورای اسلامی شهر سعدآباد، با ابراز تشکر از فرماندار  و خصوصاً بخشدار سعدآباد که با شورا تعامل مناسبی دارند گفت: از بدو ورود دکتر حاجب فرد به بخش سعدآباد، با همدلی و همراهی ایشان توانسته ایم  خدمات ارزشمندی را به انجام برسانیم.

قلی زاده طی درخواستی از وضعیت نامطلوب اینترنت در بخش ابراز نگرانی کرد و بیان داشت: در وضعیت فعلی و فصل تحصیلی، با کاهش سرعت اینترنت مواجه ایم و معلمان برای تدریس شرایط خوبی ندارند.

رییس شورای اسلامی شهر سعدآباد در خصوص اجرای فیبر نوری در  شهر سعدآباد و سطح بخش ابراز داشت: در سال  ۹۸ به طول دو کیلومتر در شهر سعدآباد حفاری صورت گرفت و ضمن تشکر از همکاری شما و همکارانتان در اجرای فیبر نوری، بخشی از نوار حفاری انجام شده هنوز ترمیم نشده است و سبب اخلال در  تردد و رفت آمد شده است.

قلی‌زاده با اشاره به وضعیت نابسامان گلزار شهدای سعدآباد اظهار داشت: قریب به یکسال است این پروژه به صورت نیمه تمام رها شده و این در شأن و جایگاه شهدا نیست.

وی با توجه به حساسیت موضوع سلامت و وضعیت بد درمانگاه و داروخانه سعدآباد، خواستار پیگیری لازم جهت ارتقاء کمی و کیفی مرکز خدمات جامع سلامت و کمبود برخی از اقلام دارویی شد.

رییس شورای اسلامی شهر سعدآباد ادامه داد: تعریض راه های روستایی سطح بخش، خصوصا جاده سعدآباد – وحدتیه که کمربند اصلی بخش است از خواسته های مهم ماست که امیدواریم که مورد توجه جدی قرار بگیرد و به سرانجام برسد.

قلی زاده به موضوع مهم و حساس ارتقاء بخش سعدآباد پرداخت و گفت: چرا مسئولین با تجزیه دشتستان مخالفند؟  تا کی باید بخش سعدآباد از حداقل امکانات محروم و برای کمترین امورات خود به مرکز شهرستان مراجعه کنند؟بخش سعدآباد چندین روستا دارد که قابلیت شهر شدن و شهری که قابلیت بخش شدن دارند. چنانچه شهری قابلیت بخش شدن را دارد بایستی به آن توجه شود.

وی به مباحث مهم دیگر ازجمله استقرار درمانگاه تامین اجتماعی و ضرورت آن برای بخش، درخواست انشعاب آب جهت واحدهای مسکونی تازه تاسیس مددجویان کمیته امداد، تکمیل جاده کمربندی برازجان به گناوه، درخواست اعتبار برای تکمیل خیابان ساحلی پرداخت و خواستار پیگیری آنان شد.

شهردار سعدآباد نیز در ادامه این نشست، از ابراز همدردی  همه همکاران تشکر و قدردانی کرد.

ابوالقاسم شریفی در خصوص عملیات اجرایی جاده حدفاصل سعدآباد – آبپخش و تقاطع غیرهمسطح این مسیر توسط فرماندار دشتستان  از وی قدردانی و خاطر نشان کرد: از بدو ورود جنابعالی به شهرستان دشتستان شاهد تحولی مثبت، خصوصاً  پیگیری و تلاش شبانه روزی در تسریع عملیات اجرایی این پروژه بوده ایم.

شریفی از مشکلات بوجود آمده اخیر سنگ شکن و اینکه تنها درآمد پایدار شهرداری هست، بیان داشت:  از زمان فعالیت سنگ شکن با مجوزات لازم از ادارات منابع آب، محیط زیست و صنعت و معدن اقدام به راه اندازی کرده ایم و طبق آن چیزی که منابع آب به ما مجوز برداشت از معدن را داده برداشت میکنیم و اکنون داریم از دپو های قبلی استفاده میکنیم اما هر روزه و دائما شاهد مشکل تراشی روستاهای اطراف بوده ایم و خواستار پیگیری این موضوع هستیم.

وی در پایان در خصوص پروژه عملیات در دست اجرای خیابان ساحلی گفت: خیابان ساحلی از پروژه های مهم شهر است که در سه فاز  اجرایی می‌باشد و فاز اول آن اگر تأمین اعتبار لازم صورت گیرد تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و در طول مسیر نیز تاکنون  ۵۷ منزل مسکونی تملک کرده ایم و برای آزاد سازی مسیر نیاز به اعتبار لازم داریم و انشاالله با تأمین اعتبار بتوانیم با تملک دیگر منازل اقدام به آزاد سازی کل مسیر نماییم.

علی رضایی از اعضای شورای اسلامی شهر در این دیدار، دغدغه کشاورزان و نخلداران را مطرح و گفت: تنها درآمد منطقه سعدآباد کشاورزی است و قیمت خرما امسال در بدترین حالت ممکن قیمت گذاری شده و حتی از سال گذشته کمتر است و کشاورزان از این وضعیت گلایه مند هستند.

وی ادامه داد: تعرفه امسال حق آبه نسبت به سال قبل بصورت غیر عادلانه افزایش یافته است و این نرخ تعرفه برای کشاورزی قابل هضم نیست.

رضایی رشد بی رویه نیزارهای رودخانه شاپور  را از دیگر معضلات شهر دانست و افزود:  این نیزارها علاوه بر نازیبایی، خطرات زیادی را برای رودخانه از جمله  افزایش خطرات سیلاب ایجاد نموده و با توجه به اینکه رودخانه سابقه سیلاب های خسارت بار و سنگین را دارد نیازمند راهکارهای جدیست.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به ایستگاه پمپاژ آب نخیلات اشاره کرد و گفت: ایستگاهی که اخیراً چهار میلیارد برای احداث و نصب آن هزینه شده اکنون باید بلااستفاده و هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد؟

نایب رئیس شورای اسلامی در این نشست گفت: برق رسانی به دامداران در خارج از شهر، از دغدغه و مشکلات انهاست. دامداران به حریم شهر منتقل شدند که نیازهای آنها تأمین شود ولی آنها از روشنایی و برق محروم اند.

زیراهی در بخشی دیگر، با توجه به اینکه هیچ خطری در بحران سیلاب و هدایت آبهای سطحی شهر سعدآباد را تهدید نمیکند، بیان داشت: ضلع شرقی از سمت حاشیه شهر و نخلستان و از سمت غربی  شهرک فرهنگیان نقاط حادثه خیز هستند و اداره منابع آب بسیار کوتاهی کرده اند و حریم خود را با دیوار حفاظتی مشخص نمی‌کنند و مالکینی که در آن محدوده آبراه هستند بلاتکلیفند.

فرماندار دشتستان در پایان شنیدن سخنان مسؤلین شهر سعدآباد، ضمن عرض خیرمقدم، طی سخنانی مبنی بر اینکه مسؤلین شهر سعدآباد همگام باهم در تمامی امورات با یکدیگر در تعامل اند گفت: از اینکه با انسجام و وحدت در حل مشکلات  و همچنین در راستای منافع مردم حرکت میکنید به شما خداقوت میگویم.

نوروزی با بیان اینکه  دیدگاه بنده رضایت مردم است و این  جلب رضایت از وظایف ماست ، افزود: اینجانب در هر شهرستان که توفیق خدمت داشته ام نگاهم به تمامی نقاط آن شهرستان یکسان بوده و تفاوتی قائل نبوده ام و اگر غیر این باشد از انصاف خارج است.

وی خاطرنشان کرد: از زمان ورود به شهرستان دشتستان، توجه بسیارخوبی و در خور شأن به شهر سعدآباد شده است ولی حق مردم بیشتر از این است.

نوروزی با بیان اینکه  در حل مشکلات بخش و شهر سعدآباد اقدامات خوبی انجام شده است یادآور شد: تشکیل جلسه با مدیر عامل برق فارس در خصوص پست برق و تقویت آن، تعلق ۵۰ واحد مسکونی از ۱۵۰ واحد به بخش سعدآباد، توجه ویژه به اختصاص بودجه سعدآباد در کمیته برنامه ریزی، بیشترین حجم عملیات اجرایی فیبر نوری به شهر و بخش سعدآباد و پیگیری مستمر و تلاش بی وقفه در تسریع عملیات اجرایی جاده سعدآباد و تقاطع غیرهمسطح که انشاالله در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید بخشی از این اقدامات است.

فرماندار دشتستان ،صداقت در رفتار با مردم، در نظرگرفتن خداوند در اجرای امورات و دنبال منافع مردم بودن  و در مسیر مردم کام برداشتن را از اصول کاری و فعالیت خود دانست.

وی در پایان  و پس از شنیدن سخنان مسئولین شهر سعدآباد، بصورت تلفنی با هریک از مسئولین مربوطه گفتگو کرد و از آخرین وضعیت اقدامات و عملیات انجام شده پیگیری های لازم را انجام و تسریع در امورات لازم را خواستار شد.