ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر ۷ برابر شد
ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر ۷ برابر شد

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر هفت برابر شد.

مهرداد ستوده ظهر چهارشنبه در دومین تور رسانه‌ای عمرانی استان بوشهر یادمان خبرنگار فقید استان غلامعلی قاضی زاده اظهار داشت: آب از حوزه‌های اولویت دار استان بوشهر است که تمرکز بالایی در این حوزه داریم.

وی به اجرای طرح‌های سدسازی، شیرین‌سازی آب دریا و حفر و تجهیز چاه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: ساخت سد از اولویت‌های مهم است که امسال سد اخند، خاییز و ارغون آبگیری و افتتاح می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: سدهای باغان، دالکی، دشت پلنگ، خاییز، ارغون کلمه، اخند عسلویه، آبپا دشتستان، قیزقلعه دشتی از جمله سدهای در دست ساخت است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف استان بوشهر تاکید کرد: در حال حاضر به ظرفیت ۳۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب طرح آب شیرین‌کن در مدار تولید است.

ستوده از افزایش هفت برابری ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا از ۲۰ هزار متر مکعب به ۱۵۰ هزار مترمکعب رسید.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان در حال اجرا است تصریح کرد: فاز نخست آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر فروردین ماه سال آینده وارد مدار تولید و همه نقاط استان از منافع آن بهره‌مند می‌شوند.

ستوده از اجرای طرح‌های زیرساختی در اجرای این طرح خبر داد و بیان کرد: برای اجرای خط انتقال برق در پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر بیش از ۱۰ میلیارد تومان و خط انتقال آب به طول هشت کیلومتر ۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود.